Powinniśmy zwracać uwagę na czystość obuwia w równym stopniu jak na czystość ubrania. Niestety buty są często pomijane i nie czyścimy ich, a tym bardziej nie pastujemy.

Aby ułatwić i zachęcić do regularnego czyszczenia i polerowania obuwia, stworzyliśmy program SHINE & GO, który ma na celu umożliwienie Państwu korzystanie z profesjonalnych maszyn do czyszczenie i polerowania obuwia.Za niewielką miesięczną opłatą, mogą Państwo stworzyć dodatkową usługę przeznaczoną dla Pracowników i Gości. W najszybszy, komfortowy i bezpieczny sposób, możecie Państwo dać swoim Klientom możliwość doprowadzenia swojego obuwia do idealnego wyglądu, przez co na pewno pozostaniecie na długo w ich pamięci. Program SHINE & GO jest tak komfortowo i profesjonalnie opracowany, że Klient decydujący się na niego, nie musi się o nic martwić. W regularnych odstępach nasi technicy zamienią urządzenie stojące w Państwa firmie na nowe. Nasze doświadczenie pokazuje nam, że gdy maszyna pojawia się firmie to ludzie od razu zakochują się w jej możliwościach. Szybką uczą się z niej korzystać i zaczynają dbać o wygląd swoich butów.

Wypowiedzi z życia wzięte:
"Nasi Pracownicy dojeżdżają z różnych odległych części miasta często zmieniając środki lokomocji. Co z tego, że jak wychodzili z domu buty były czyste, jeśli już po dojechaniu do pracy obuwie zdążyło się zabrudzić. Jak widzę gdy nasi Pracownicy obsługują Klientów w tak brudnych butach, to wiem co oni mogą sobie pomyśleć o naszej firmie. Pierwszego wrażenia nie da się zatrzeć. Tak jak wygląda Pracownik, tak wygląda dana firma."

Jedna z dużych firm farmaceutycznych w pośpiechu montowała maszynę w swojej siedzibie. Na pytanie czemu to robią, odpowiedzieli: "Żeby już nigdy nie stracić tak dużego kontraktu." Jak można stracić kontrakt? – spytałem. "Jeden z naszych pracowników został wyproszony przez Dyrektora szpitala, z powodu brudnego obuwia. Dyrektor uzasadnił swoją decyzję stwierdzeniem, że nie podpisze kontraktu z firmą farmaceutyczną, której Pracownik ma brudne buty."

Maszyna jest obowiązkiem Pracodawcy, który stosuje wobec Pracownika określony dress code. W regulaminach czytamy czyste obuwie … Cóż to znaczy? Kto będzie tej czystości pilnował? Czy przełożony ma robić uwagi Pracownikowi na temat jego obuwia? Z kilkudziesięciu lat doświadczenia wiemy, że wystarczy zamontować w firmie maszynę, a wszyscy będą regularnie z niej korzystać i godnie reprezentować Pracodawcę. Problemów typu: "Szef się znów mnie czepia w kwestii butów" – unikniemy.